Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Google Etiket Yöneticisi
Google Etiket Yöneticisi

Google Etiket Yöneticisi, sitenize eklemek istediğiniz etiketleri kolay bir şekilde yönetmenize olanak sağlar. Adwords, Google Analytics etiketleri ile Google dışı eklemek istediğiniz etiketleri, site kodunu düzenlemeden Google Etiket Yöneticisi ara yüzünden ekleyebilir, düzenleyebilir ve güncelleyebilirsiniz. Google Etiket Yöneticisi ile hata yapma olasılığınız azalır ve web yöneticisi görevlendirmek zorunda kalmazsınız, etiketleri kendiniz kolay ve hızlıca sitenize ekleyebilirsiniz.

Google Etiket Yöneticisi'nin bir çok avantajı vardır. HTML'nizde değişiklik yapmadan etiket ekleyebilir, var olan etiketleri güncelleyebilir ve kaldırabilirsiniz. Web yöneticisi yardımı almadan  etiketleri kolaylıkla yönetebilirsiniz.İş akışı araçları da etiketlerinizin amaçladığınız şekilde doğru çalışıp çalışmadığını öğrenmenize yardımcı olur. Ayrıca sitenizde tetiklenen tüm etiketleri ve bu etiketlerin nerede tetiklendiğini kolay bir şekilde görebilirsiniz.

Google Etiket Yöneticisi (Google Tag Manager) Nasıl Çalışır

Google Etiket Yöneticisi ara yüzünden alacağınız (kapsayıcı snippet olarak adlandırılır) kodu  web sitenizin tüm sayfalarına yerleştirmeniz gerekmektedir. Bu kod, sitenizdeki Adwords, Google Analytics ve Floodlight etiketleri ve web sitenizdeki diğer etiketlerin yerini alır. Kod web sitelerinizin tüm sayfalarına eklendiğinde, Google Etiket Yöneticisi hesabınızdan etiket ekler ve mevcut etiketleri günceller veya yönetirsiniz.

Tek Bir Google hesabından birden çok Google Etiket Yöneticisi hesabı oluşturabilir veya yönetebilirsiniz.Böylece birden fazla web sitesi için web sitesi izlemeyi ve kampanyaları yönetebilirsiniz.Google Etiket Yöneticisi’nde oturum açtığınızda tüm Google Etiket Yöneticisi hesaplarının listesini görebilirsiniz.

Google Etiket Yöneticisi hesabı oluştururken sizden kapsayıcı da oluşturmanız istenecektir. Kapsayıcı, belirli bir web sitesine yönelik tüm etiketleri içerir. Dolayısıyla kapsayıcıya site adını vermek en iyisidir. Yeni bir web sitesi için etiket yönetmeye başlamak için önce kapsayıcı oluşturulması gerekir.

Paylaş
Popüler Yazılar Popüler Yazılar