Dijital Ajanslar - Sempeak Sosyal Sorumluluk Projesi              

Darüşşafaka Öğrencileri Sosyal Medya Öğreniyor: #BenveSosyalMedya

  • Anasayfa
  • Medyada Biz
  • Darüşşafaka Öğrencileri Sosyal Medya Öğreniyor: #BenveSosyalMedya

Sempeak ve Red and Grey Media hayata geçirdiği #BenveSosyalMedya projesi ile Darüşşafaka öğrencilerine sosyal medya kullanırken dikkat etmeleri gerekenleri anlattı.

Sempeak ve Red and Grey Media kardeş ajansları tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak düzenlenen #BenveSosyalMedya seminerinde Darüşşafaka öğrencilerine sosyal medya kullanırken nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında bilgiler verildi.

Sosyal medya kullanımının her geçen gün arttığı günümüzde özellikle çocukların sosyal medyada yer aldıkları süreçte çok dikkatli olmaları gerekiyor. Sadece arkadaş sayısını arttırmanın önemli olmadığı, sosyal medya hesaplarını kullanımları sırasında gizlilik ayarlarını da yapmaları gerektiğinin aktarıldığı seminerde özel hayatları ile ilgili paylaşımlarında ne gibi tehlikeler oluşabileceği ve bu durumlardan nasıl korunabilecekleri konusunda çocuklar bilgilendirildi.

Her gün kullandıkları sosyal mecralar hakkında bu denli detay bilgiye sahip oldukları etkinliğe çocuklar heyecanla katılım sağladılar.

Çocukların sosyal medya paylaşımlarında onları birçok konuda etkileyeceği konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan #BenveSosyalMedya projesi daha çok çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

  • Kaynak : WWW.DİJİTALAJANSLAR.COM
  • Tarih : 21 KASIM 2014