Facebook Reklamları

Facebook dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı olması nedeni ile hedef kitlenize de ulaşabileceğiniz etkin bir platform. Facebook reklamları, geniş bir hedef kitleye ulaşmanızı ve seçtiğiniz reklam modeli ile istediğiniz etkileşimi yaratmanıza olanak tanır.


Facebook Reklamları ile;

Marka Bilinirliğini Artırın; Hedef kitlenize alakalı ve ilgi çekici içerikler paylaşarak, yeni müşteri bulmanıza ve marka sadakati oluşturmanıza destek olursunuz.

  Online Satışları Artırın ; E-Ticaret siteniz için dönüşüm odaklı kampanyalar yaparak satışlarınızı arttırır ve tüm cihazlarda reklamlarınızın sonuçları takip edilir.

 Yerel Satışları Artırın; Mağazanız ile ilgilenebilecek hedef kitleye ulaşarak, mağaza müşterisinin artmasına imkan sağlarsınız.

Uygulamanızın Tanıtımını Yapın; Mobil uygulama ve oyunlarınızın tanıtımını yaparak, yeni müşteriler bulabilir ve insanların uygulamanızla etkileşimde kalmasını sağlarsınız.

 

Facebook Reklam Modelleri;

 

İnternet Sitesine Tıklamalar; Facebook reklamlarını sitenize yönlendirerek site trafiğinize katkı sağlayabilirsiniz. Hedef kitlenizi internet sitenizin önemli kısımlarına veya ürün sayfasına yönlendirebilirsiniz.

İnternet Sitesi Dönüşümleri; Hedef kitlenizi; haber bülteninize abone olmak veya ürün satın almak gibi internet sitenizde belirli eylemler gerçekleştirmelerini sağlamak amacı ile reklamlarınızı optimize edebilirsiniz.

Sayfa Gönderisiyle Etkileşim; Sayfanızda yaptığınız paylaşımların etkileşimini (beğenme, yorum, paylaşım, tıklama) arttırabilirsiniz.

Sayfa Beğenmeleri; Sayfanızla henüz iletişime geçmemiş ama sizin hedef kitleniz olan kullanıcılara ulaşabilirsiniz.

Uygulama Yüklemeleri; Kullanıcıların mobil uygulamanızı yüklemesini ve kullanıcıların site uygulamanızı kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Yerel Bilinirlik; Reklamlarınızın sadece işletmenize yakın olan kullanıcılara gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Reklamınıza “Yol tarifi al” butonu ekleyerek reklamı gören kişilere işletmenize nasıl gelebileceklerini gösterebilirsiniz.

Etkinlik Yanıtları; Daha fazla yanıt almak için Facebook Etkinliğinizin tanıtımını yapabilirsiniz.

Teklif Alımları; Hedef kitlenizin mağazanızdan yararlanabilecekleri indirimleri, kampanya ve diğer fırsatların tanıtımını yaparak daha çok kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

Video Reklamları; Reklamınızda bir video kullanarak hikayenizi anlatabilirsiniz.

Linkedin Reklamları
Özellikle beyaz yakalı kullanıcıların hedeflendiği sektörlerde fark yaratan Linkedin ile demografik ve sektörel bazlı seçkin bir kitleye ulaşmanızı sağlar.
İnstagram Reklamları
Instagram reklamları sayesinde, firmanızın yada markanızın ürün ve hizmetlerini, belirlediğiniz bütçe doğrultusunda, yüksek etkileşim oranı ile hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.
Twitter Reklamları
Twitter reklamları ile kampanyalarınızı hızlık ve anlık duyurabilir, uygulayacağınız teknikler ile hedef kitlenize daha hızlı ulaşarak, yüksek performans elde edebilirsiniz.