Insider İşbirliği ile Monster Notebook'un Dönüşüm Oranında %542'lik Artış              

Insider İşbirliği ile Monster Notebook'un Dönüşüm Oranında %542'lik Artış

 

Amaç

 

Monster Notebook web sitesine gelen kullanıcılar içerisinden, yakın dönemde dönüşüm gerçekleştirme olasılığı (ürün satınalma) yüksek olan potansiyel kullanıcılara öncelik vermek ve bu sayede reklam harcamalarına ayrılan bütçeyi daha efektif kullanmak.

 

Ölçülebilir Hedefler

 

Dönüşüm oranında artış

Edinme başı maliyette düşüş

 

Hedef Kitle

 

Oyun bilgisayarını arama motorlarında arayanlar

Hedeflenen dönemde son 30 günü kapsayan yeniden pazarlama kitlesi (daha önce Monster Notebok web sitesini ziyaret edenler, Monster notebook Facebook hesabını takip edenler vb.)

Insider’ın ürünü olan Predictive Ad Audience (Machine Learning - Artificial Intelligence) ile  oluşturulan yeniden pazarlama kitlesi.

 

Strateji

 

Oyun bilgisayarı sektöründe, potansiyel müşteriler karar verme sürecince çok sayıda ürünü ve rakibi inceleme eğilimine sahiptir. Web sitesini daha önce ziyaret etmiş nitelikli ziyaretçiler defalarca Google üzerinden ürün araması yapmaktadır.
Bu yüzden stratejimizin ilk aşaması oyun bilgisayarı arayan çok sayıda kullanıcı arasından en nitelikli kitleyi ayırmak ve öncelikli olarak bu kitleye reklam çıkmaktı.

Google Alışveriş Reklamları’nı kullanarak Insider PAA ürününün oluşturduğu kitleyi hedefleyen bir Alışveriş kampanyası oluşturuldu. Bu kampanyaya yüksek öncelik, özel teklifler ve ayrı bütçe verildi. Buradaki amaç, satın alma olasılığı yüksek kitle için Monster Notebook'un rakiplerine göre daha yüksek teklif vermek ve bu kitleyi alışverişe yönlendirmektir.

Sonuç

 

Bu çalışmaya başldadığımız dönem olan Eylül 2017 tarihinden bu yana temel metriklerimiz olan dönüşüm oranı ve edinme başı maliyet değerlerinde çok çarpıcı sonuçlar elde ettik.

Tüm ziyaretçiler hedef kitlesiyle karşılaştırıldığında;

Dönüşüm oranında %542'lik artış,

Edinme başı maliyette %85'lik düşüş sağladık.

  • Marka : Monster Notebook
  • Tarih : Eylül 2017