Instagram Reklamları

Instagram reklamlarında  gösterim (CPM) ve tıklama (CPC) başına ödeme seçenekleri mevcuttur. Instagram reklamlarında reklam modeli olarak kullanabileceğiniz 3 farklı seçenek vardır,

1- Tek resim (Photo Ads),

2- Çoklu resim (Carousel Ads)

3- Video reklam (Video Ads)

Tüm bu reklam modellerinde kullanıcı deneyimini dikkate alarak hedefleme ve ilgi alanı gibi bir çok farklı algoritmadan yararlanarak, kullanıcılarına ilgilendikleri ürün veya hizmetin reklamlarını göstermek hedeflenir.

 

Görsel Öne Çıkarma

Marka için uygun görsel ve içerik seçilen hedef kitleye gösterilir. Resmin üzerine ya da eklenen butona tıklanarak doğrudan internet sitesine veya Instagram sayfasına yönlendirme sağlanır.

Video Öne Çıkarma

Öne çıkartılmak istenen video, seçilen hedef kitleye gösterilir. Bu Instagram reklam modeli son dönemde çok daha ilgi çekici ve tıklanma oranının daha yüksek olduğu görülmüştür.

Uygulama İndirme

Uygun görsel öne çıkartılarak, belirlenen hedef kitleye gösterilir. Fotoğrafa ya da butona tıklandığında uygulama indirilir.

Çoklu Görsel Öne Çıkarma

En fazla 5 görsel, kaydırma yöntemi ile kullanıcılara sunulur. Resmin üzerine ya da eklenen butona tıklanarak doğrudan internet sitesine veya Instagram reklam sayfasına yönlendirme sağlanır.

Linkedin Reklamları
Özellikle beyaz yakalı kullanıcıların hedeflendiği sektörlerde fark yaratan Linkedin ile demografik ve sektörel bazlı seçkin bir kitleye ulaşmanızı sağlar.
Twitter Reklamları
Twitter reklamları ile kampanyalarınızı hızlık ve anlık duyurabilir, uygulayacağınız teknikler ile hedef kitlenize daha hızlı ulaşarak, yüksek performans elde edebilirsiniz.
Facebook Reklamları
Facebook reklamları; dijital pazarlamada markanızın bilinirliliğini, kullanıcılarla olan etkileşimini ve satışlarınızı arttırmak için sosyal medya alanında kullanılan en büyük araçtır.