Web Analitik ve Dönüşüm Optimizasyonu (CRO)

  • Anasayfa
  • Web Analitik ve Dönüşüm Optimizasyonu (CRO)

Dönüşüm optimizasyonu ile sitenizin hedeflerine ulaşmasını sağlayın!

Dönüşüm optimizasyonu site verilerinin ve kullanıcı davranışlarının analitik yöntemler kullanılıp incelenerek ve test senaryoları uygulanarak web sitesi hedeflerinin gerçekleşme oranlarını arttırmaya yönelik çalışmalar bütünüdür.


Reklam & SEO Bütçeniz Boşa Gitmesin
Ziyaretçileriniz dönüşüm gerçekleştirmiyorsa sitenize çektiğiniz trafik pek işe yaramaz. İster reklam trafiği, ister SEO çalışmaları ile gelen organik trafik, ister de diğer pazarlama faaliyetleri ile çekilen trafik olsun; siteye gelen potansiyel müşterilerin büyük bir kısmı için harcama yapıldığından bu trafiğin doğru şekilde analiz edilerek kullanıcıların istenen aksiyonu almalarını sağlamak son derece önemli. Siteye gelen kullanıcıların neler yaptığını, hangi hedefleri gerçekleştirdiğini, ziyaretçi tipini bilmeden verilen iş kararları tamam içgüdüsel, veriye dayanmayan ve sadece hislere güvenilerek verilen kararlardır. Bu şekilde verilen her yanlış karar boşa harcanan para demektir.

Biz sitenize dair her türlü sonucu ölçebilmek için bir ölçüm çerçevesi yaratıyor ve toplanan veriyle ziyaretçilerin dönüşüm gerçekleştirmesinin önündeki muhtemel engelleri tespit ediyoruz. Bu veriye dayalı yaklaşımımız, sitenize dair test senaryoları yaratıp kullanıcılarınız sizin istediğiniz hedefe daha rahat ulaşmalarını sağlayarak dönüşüm oranlarını iyileştirmemize yardımcı oluyor.

Yükselen trafiğin web sitenizin iyi şekilde çalıştığı anlamına geldiği yanılgısına düşmeden dönüşüm optimizasyonunu düşünün.

Yatırımınızın Karşılığını Alın
Dönüşüm oranınızdaki ufak artışların bile size yüksek dönüşleri olacaktır. Örneğin aylık 500 bin trafiği ve ortalama 100₺ sepet tutarı olan bir sitede dönüşüm oranının %0.50'den %0.55'e çıkması aylık ilave 25000₺ ciro getirir.

Nasıl Çalışır?
Dönüşüm optimizasyonu çatısı altındaki bu hizmet birden fazla adımın birleşmesinden oluşur. A/B, split ve multivariate testlerini yapmadan önce hangi testlerin yapılması gerektiğine karar vermemiz, bunun için siteden toplanan verilerinizden analiz gerçekleştirmemiz, bunun için de siteden veri toplayabilmemiz yani ölçüm altyapısını kurmamız gerekir.

Siz de rekabeti sürekli yükselen dijital dünyada kaynaklarınızı daha verimli kullanmak için dönüşüm optimizasyonu hizmetini düşünün, rakiplerinizin bir adım önüne geçin.