Video Reklamları

Günümüzde artan video izlenme oranları ile video reklamları kullanarak tercih sebebi olabilirsiniz.


YouTube

YouTube , hedef kitlenize videolar aracılığı ile ulaşabilmenizi sağlayan dünyanın en büyük video sitesidir. YouTube reklamları ile doğru hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Reklamlarınız sayesinde, video paylaşımlarınızı ve kanal aboneliklerinizi artırabilir bu şekilde daha fazla marka bilinirliği sağlayabilirsiniz.

Sempeak, yaptığı performans analizi ile reklamlarınızı kimlerin izlediğini ve bu izleyicilerin reklamlarınızla nasıl etkileşime geçtiğini size raporlar. Etkin bütçe yönetimi sayesinde işletmenize ilgi duymayan izleyicilere reklam vererek para kaybetmemiş olursunuz.

 

Yayın İçi Reklamlar

Bir ziyaretçi video izlemeden önce veya izlerken oynatılan video reklam modelidir. Atlanabilen yayın içi reklamlarda, ziyaretçiler videonun en az 30 saniyesini veya tamamını izlerse ödeme yapılır. 

Video Discovery
Ziyaretçiler Youtube ana sayfasında, bir arama yaptıklarında veya video izledikleri sırada çıkan reklam modelidir. Tıklandıktan sonra video izlenir, bu nedenle izlenme oranı daha yüksek bir modeldir.

Görüntülü Reklamlar
Tamamlayıcı banner veya Alışveriş için Trueview reklamlarında otomatik olarak çıkar. Bunun yanında, görüntülü reklam ağı reklamları da gösterilebilir.

Sonsorlu Reklamlar
Bir video reklamında belirli ürünlerinizi öne çıkarmak veya ziyaretçiyi videoda tanıtımını yaptığınız ürünün sayfasına göndermek istediğinizde kullanılabilir. Bu durumda videonun sağında ürünleriniz listelenir ve ziyareçi bu ürünlere tıklayarak ilgili sayfalar gidebilir ve alışveriş yapabilir.

Mashead Reklamlar
Youtube ana sayfasında, rezervasyon usulü sabit bir maliyet ve belirli bir gösterim garantisiyle sunulan reklam modelidir. Yüksek bir görünürlük, marka bilinirliği ve kontrol sağlar. Bu reklamlar masaüstü, mobil site ve mobil uygulamalarda sunulan bir rezervasyon reklamıdır.

Rezervasyon Reklamları
Youtube anasayfası, yayın içi ve video discovery reklamlarında sabit bir maliyet ve gösterim garantisiyle sunulan reklam modelidir. Rezervasyon reklamlarında Youtube'da kullanılabilen birçok hedefleme yöntemi kullanılmaktadır(yerleşim, ilgi alanı, ilk konum, konu gibi).