Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Adblock Plus, Bu Seneki IAB Buluşmasına Katılamıyor
Adblock Plus, Bu Seneki IAB Buluşmasına Katılamıyor

Ünlü reklam engelleme uzantısı Adblock Plus, Amerikalı "İnteraktif Reklamcılık Bürosu" IAB'nin (Interactive Advertising Bureau) bu seneki yıllık toplantısına katılamıyor.

Varlığıyla sıradan insanların işini kolaylaştıran, biz reklamcılarınsa işini biraz zorlaştırsa da kendimize çekidüzen vermemizi sağlayan reklam engelleme uzantısı Adblock Plus'ın kendi blog'unda yer alan bilgiye göre şirket kaydını parasını vererek daha önce yaptırdığı IAB 2016 buluşmasına, herhangi bir sebep gösterilmeden sadece bir "Davetiye ücretiniz iade edilecektir" e-postası ile artık davetli olmadığını öğrendi. Şirket görevlilerinden Mark Addison'ın gelen bu e-postaya böyle bir iptal talebi olmadığını belirterek geri dönmesinin ardından IAB'den ikinci ve daha net bir "Yanlış anlaşılma olmasın. Davetiye ücretinizi iade ediyoruz. Şu an adınıza bir bilet bulunmamaktadır." bilgisi veriliyor. İlgili e-postaları aşağıda görebilirsiniz.

IAB Adblock Plus mailing

Adblock Plus tarafı konuyla ilgili şaşkın ve kızgınken IAB tarafında da çoğu kişi yine mevcut duruma olan şaşkınlıklarını belirtiyorlar. IAB'ye gelen tepkiler genel olarak muhalif sesleri aralarında barındırmayarak Adblock Plus ve benzeri reklam engelleme uzantılarının yüz milyonlarca indirmesinin birden ortadan kalkmayacağı, reklamverenlerin ve reklama maruz kalan insanların bu konuda ortak bir nokta bulması gerektiği; bu arabulucu görevini ise Adblock Plus gibi firmaların üstlenebileceği yönünde.

Paylaş
Popüler Yazılar Popüler Yazılar