Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
Dijital Medya Planlama ve Satın Alma

Dijital Medya Planlama ve Satın Alma

Geleneksel medya dışında yer alan tüm medya mecraları dijital medya planlamasının hedefinde yer alıyor. Dijital medya planlaması ile yürütülen tüm çalışmalar bütünleşik bir medya planı ve pazarlama stratejisi içeriyor. Bugün, bilinmek ya da bilinmemek arasındaki kesin çizgiyi de dijital dünyada var olmak belirliyor.

Display Reklamlar

Display Reklamlar

Görüntülü reklam olarak da bilinen (banner) uygulamaları kapsar. Web siteleri ya da bloglarda banner alanlar şeklide kullanıcıların karşısına çıkar. Reklam, pazarlama, farkındalık amaçlı kurgulanan kampanyaların vazgeçilmezleri arasıda yer alır.

Dijital medya planlamada display reklamın avantajları;

  • Marka bilinirliğini arttırır, satışı arttırır.
  • Doğru mecra seçiminde çok iyi dönüşler alabilirsiniz.
  • Görsel ve satışa yönelik display türleri ile satışı arttırabilirsiniz.
  • Doğru display reklamı seçerseniz çok iyi dönüşler alabilirsiniz.
  • Farklı display reklamlarıyla farklı kitlelere çok iyi sunum yapabilirsiniz.
Satış ve Lead Odaklı Reklamlar

Satış ve Lead Odaklı Reklamlar

Dijital ortamın hedef kitleye ulaşabilme noktasında sunduğu avantajlarla birlikte bu konuda bazı zorluklar da mevcuttur. Özellikle çok çeşitli içerikte ve yoğun miktarda bilginin bulunduğu bu ortamda, reklam verenler de doğru hedef kitleye ulaşma noktasında sorunlar yaşar. Tam da bu noktada Performans reklamları çözüm önerileri arasında değerlendiriliyor. Hedef kitleye ulaşarak, ürün ve hizmetin tanıtımını yapmak ve markanın farkındalığını oluşturabilmek için dijital reklamcılık alanında yaşanan engelleri aşabilmek için performans reklamları başarılı sonuçlara ulaşılmasında aracı oluyor. Hem satış odaklı hem de müşteri bilgisi toplama odaklı kampanyalarda performans pazarlaması ile öne çıkıyorsunuz.

Video Reklamlar

Video Reklamlar

Online platformlarda ve doğrudan video paylaşım sitelerinde yayınlanan reklam türüdür. Video öncesi, ortası, sonu ve video akışı sırasında belli bir anda yayınlanan reklamlardır. Video reklamlar, günümüzde dijital medya planlamanın önemli parçalarından birini oluşturur.

Dünyanın en hızlı büyüyen dijital reklam formatlarından biri olan online video reklamları ile TV benzeri içeriğe hedeflenmiş, ölçülebilir ve yaratıcı erişim sağlıyoruz.
Video reklamları kullanıcılara da çeşitli faydalar sağlıyor. Yaratıcı ve bilgilendirici içeriğe sahip online videolar, ürün ve markayı daha iyi tanıma fırsatı sunan bir içerik türü olarak kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Bu durum video reklamlarının, satış hedefi dışında yardımcı ve bilgilendirici içeriklerle, kullanıcılara önemli bir hizmet sunarak, tüketiciyle marka arasında bağ kurulmasına da destek olduğunu da gösteriyor.

 

Native Content/Advertorial Reklamlar

Native Content/Advertorial Reklamlar

İçinde yer alınan web sitesinin tasarımı, içeriği ve kullanım alışkanlıkları ile uyumlu doğal reklamlarla okuyucu rahatsız olmadan marka sadakatini arttırıyoruz.

Pazarlama sektörünün yükselen trendi Doğal Reklam. İngilizce “native advertising” teriminden geliyor. Doğal reklamda marka mesajları farklı mecralarda yer alan video, ilan ya da makalelerin içine yerleştiriliyor. Özellikle online mecralarda viral dağılım potansiyeli de daha yüksek olan bu reklamlar, tüketicilerin ilgilendikleri içerikleri tüketirken reklam görüntüsünden uzak doğal şekilde markayla karşılaşmalarını ve etkileşime geçmelerini sağlıyor.

Programatik Reklamlar

Programatik Reklamlar

Davranışsal segmentasyonlarla, kullanıcılarınıza hedefli ve güvenli bir şekilde ulaşmanızı sağlarız.
Programatik, dijital reklamcılık teknolojilerinin geldiği son noktada; kullanıcıları davranışlarını analiz etme ve bu doğrultuda onları klasifiye ederek belirlenmiş reklamları gösterme imkanı sunan reklamcılık teknolojisidir.
Programatik satın alma reklam verenlere önceden alınmış cookiler sayesinde hedef kitlelerine 50 milisaniye içinde ilgili reklamın gösterilmesi imkanı sunar. Reklam verenin önceden belirleyeceği kriterler davranışsal olabileceği gibi demografik metriklere de dayanabilir. Bu nedene günümüzde medya planlama yapılırken programatik reklamlara da yer verilmesi, dönüşümü artıran fatörlerden biri haline gelmiştir.

Mobil Reklamlar

Mobil Reklamlar

Tüketimi en hızlı artan mecra olan mobil mecralarda, lokasyon, cihaz, yaş, ilgi alanı gibi birçok verinin hedefleyerek markanızla en ilgili kullanıcılara erişiyoruz.
Mobil reklamda amaç; iletilmek istenen tanıtımın doğru zamanda doğru kişilere ulaşmasını sağlamaktır

E-mailing

E-mailing

Markaların, en sık kullandığı dijital pazarlama hizmetlerinden biri olan “E-Mail Marketing” istenilen hedef kitleye en kolay ulaşımı ve geri dönüşümü sağlayan pazarlama yöntemlerinden biridir.
Belirli bir kitleye ulaşmak üzere markaların hedefli gönderim yaptığı tanıtım, bilgilendirme, kutlama mesajlarında elektronik posta yöntemini tercih etmesine e-mail pazarlama denir. Toplu mail gönderimi, en etkili pazarlama yöntemlerinden biri olmasına karşılık oldukça uygun maliyetlidir.

Bize Ulaşın
Buradan bize ulaşabilirsiniz.
✓ Geçerli