Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
Performans Pazarlaması
Performans Pazarlaması
Performans Pazarlama

Dijital Reklam ve Performans Pazarlama

Performans pazarlamasında hedef KPI olur ve bu KPI'ların en üst düzeye ulaşması için tüm dijital reklam mecralarında veriye dayalı optimizasyonlar yapılır. Satış ve/veya etkileşim yaratan, performansa dayalı internet reklamcılığında dikkat çeken en önemli unsur: Sonuç odaklı çalışıyor olması ve başarı oranlarının yüksek olmasıdır. 

 

 

Gratis
Enterprise
yataş
Btc Türk
Uption
Tümünü Göster
Performans Pazarlaması Nedir?

Performans Pazarlaması Nedir?

Performans Pazarlaması, internette satış hizmeti sağlayarak, kullanıcı ile etkileşim kurulmasına imkan tanır.

Hedef kitlenin dijital ortamda reklam içeriğiyle buluşarak, üyeliğe ikna olması, indirme (install) gerçekleştirmesi, reklam videolarını izlemesi ve nihayet satın alma davranışını gerçekleştirmesi sonucunda Performans Pazarlaması amacını gerçekleştirmiş olur. Markanın doğru mesaj stratejisi ile tanıtılması, zamanın verimli kullanılması gibi avantajların yanı sıra Performans Pazarlaması, uygun maliyetlerle risk almadan pazarda tutunabilme noktasında firmalara destek sağlayan önemli bir dijital pazarlama yaklaşımıdır.

Başarı odaklı şirketlerin tercih ettiği dijital pazarlama anlayışını içeren Performans Pazarlaması, arama ağı reklamları, görüntülü reklamlar, sosyal medya reklamları, programatik reklamcılık ve sahibinden platform reklamları gibi alt başlıklar altında incelenir.

Arama Ağı Reklamları

Arama Ağı Reklamları

Bilgiye ulaşmanın en kolay ve hızlı yolu olarak kullanılan arama ağları, performans pazarlaması için dijital platformda en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Doğru mesajın, doğrudan hedef kitleye ulaştırıldığı pazarlama yöntemi olarak cevaplanan SEM nedir sorusu, bu yöntemin amacını da özetler. SEM (Search Engine Marketing), arama ağlarında markanızın görünür olmasını sağlayan, marka bilinirliğinizi artıran bir dijital pazarlama yöntemidir. Kullanıcıların arama ağlarındaki kullanım alışkanlıklarına göre geliştirilen dijital reklam ve pazarlama stratejileri vasıtasıyla, markaya yönelik ilgi arttırılabildiği gibi yeni kullanıcılara da ulaşılması bu yolla mümkündür.

Görüntülü Reklamlar

Görüntülü Reklamlar

Pazarlama araçlarında uzun, sıkıcı metinler yerine, ilgi çekici görüntülerin, hedef kitlenin dikkatini çekme konusunda başarısı yadsınamaz! Performans pazarlaması kapsamında da markayı daha bilinir hale getirmek, ürün ve hizmetin satışını gerçekleştirmek için görüntünün mucizevi etkisinden yararlanılır. Yaratıcılığın önemli bir etken olduğu görüntülü reklamlar, dijital pazarlamada yoğun olarak kullanılır. Web sayfaları arasında gezen internet kullanıcıları, görüntülü dijital reklamlar vasıtasıyla markayı daha kolay fark ederken, satın alma davranışının gerçekleşmesi için de önemli bir adım atılmış olur.

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun birçok internet kullanıcısının en çok vakit geçirdiği dijital ortamlardan biri olan sosyal medya ağları, performans pazarlaması için de önemli bir kanaldır. Her yaş grubundan tüketicinin gün içinde önemli bir zamanını sosyal medya ağlarında geçirmesi, performans pazarlaması için etkin bir ölçümleme ortamı sunar. Kullanıcılara ait özelliklerin daha net belirlendiği sosyal medya ağlarında ürün ya da hizmetin tanıtımı ve pazarlaması için tasarlanan dijital reklamlar, hedef kitleye doğrudan ulaşabilir.

Programatik Reklamcılık

Programatik Reklamcılık

Dijital dünyanın yaşam standartlarına uygun olarak, pazarlamanın otomatik bir ortamda yapılmasını sağlayan programatik reklamcılık, hedef kitleye erişim noktasında reklam verenlere daha etkin hizmet sunulmasını sağlar. Bu yöntemle, reklam içeriğinin doğrudan ilgili kullanıcıya erişmesi için internet ortamındaki verilerin takibi sağlanır. Hızı ve akıllı teknolojileri buluşturan programatik reklam, yayıncılar, reklam verenler ve ajanslar için de birçok avantajı bir arada sunar. Günümüzün önemli bir reklam modeli olarak değerlendirilen programatik reklamcılığın, gelecekte dijital pazarlama çalışmalarında daha etkin kullanılması kaçınılmazdır.

01

İnceleme

Sizin için doğru kampanya kurgusunu hazırlamak için işinizi, sektörünüzü, rakiplerinizi tanıyacağız. İhtiyacınız olan sonuçları sağlayacak bir strateji geliştirmek için birlikte çalışıyoruz.

Hedef Kitle Belirleme: Markanız dijitalde sektörel olarak detaylıca analiz edilir ve hedeflerinize ulaştırılacak kitleniz belirlenir.

Rakip Analizi: Rakiplerinizin dijital dünyadaki etkinliğini ve potansiyellerini analiz ederek marlanızın konumunu ve ulaşabileceği hedefleri belirleriz.

02

Hesap Kurgusu

Temel hedeflerinize ulaştıracak en doğru diital mecralarda en doğru kampanya kurguları oluştururuz. Alakasız trafiği ve/veya gösterimleri engelleyen ileri düzey teknikler kullanarak bütçenizi verimli kullanırız.

Mecra Seçimi: Hedef kitlenizin bulunduğu mecraları belirler ve bütçe dağılımını buna göre oluştururuz.

Kampanya Kurguları: Her bir mecraya ve site yapısına özel kampanya kurguları oluşturarak bütçenizin doğru yönetilmesini sağlarız.

03

Optimizasyon

Devamlı optimizasyonlar yaparak kampanyalarınızın performansını arttıracak ve temel hedeflerinize adım adım ulaşacağız.

Lokasyon, zaman ve cihaz hedeflemeleri, yeniden pazarlama listelerinin kullanımı, arama terimlerinin optimizasyonu, dijital reklam varyasyonlarının testleri gibi gelen trafiğin kalitesini artırmaya yönelik stratejiler kurgularız.

 

 

04

Raporlama

Dijital reklam kampanyalarınız hakkında anlamlı bilgiler sağlayan raporlar hazırlarız. Kampanyalarınızda nelerin olup bittiğini ve KPI hedeflerinin neresinde olduğunuzu görebilirsiniz.

Marka yöneticilerimizin düzenli olarak hazırladığı raporlar ile mevcut kampanyalarımızın ne kadar iyi performans gösterdiğini takip edip, büyüme ve iyileştirme fırsatlarını gözlemler, veriye dayalı kararlar alırız.

Performansa dayalı dijital reklamlar ile en düşük edinme başı maliyetle en karlı dönüşümü elde etmenizi sağlayan bir performans pazarlama ajansıyız.

Başarı Hikayeleri
Bize Ulaşın
Buradan bize ulaşabilirsiniz.
✓ Geçerli