Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Anahtar Kelime Planlayıcı
Anahtar Kelime Planlayıcı

Anahtar Kelime Aracı ile yeni anahtar kelimelerle yeni reklam grubu fikirleri, anahtar kelimelerin nasıl performans sergileyebileceğini görebilir ayrıca birden çok kelime listesini bir araya getirerek yeni anahtar kelime listeleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca anahtar kelimelerinize göre bütçe belirlemenize de yardımcı olmaktadır. Anahtar Kelime Aracı ile başarılı bir kampanyanın altyapısını oluşturabilirsiniz.

Anahtar Kelime Aracı sizlere sunmuş olduğunuz hizmet veya ürününüzle ilgili olan kelimeleri ve reklam grubu fikirlerini bulmanızı sağlarken ayrıca kelimelerin arama hacimlerini, trafik tahminlerini ve kelimelerin geçmiş istatistiklerini bulmanıza olanak tanır. Size tanıdığı olanaklar sayesinde bütçeniz doğrultusunda tahmini olarak tıklama sayılarını, gösterimlerini öğrenebilir ve bu doğrultuda bütçenizi belirleme konusunda daha net kararlar verebilirsiniz. Unutulmaması gereken bir nokta ise kampanyanızda anahtar kelimeler kadar kampanyanızın performansını etkileyen farklı faktörler olduğudur. Kampayanızın performansını, başarısını anahtar kelimeleriniz kadar bütçeniz, ürününüz, teklifiniz, müşterilerinizin davranış biçimleri gibi.

Anahtar kelime listesi oluştururken, müşteri gibi düşünerek hedeflerinize bağlı olarak daha spesifik kelimelerle benzer anahtar kelimeleri belli bir tema şeklinde kullanmak gerekmektedir. Ayrıca anahtar kelime planlayıcı ile negatif kelimeler ekleyerek istenmeyen tıklamaları engelleyebilirsiniz. Eklediğiniz negatif kelimeler gereksiz tıklamalara engel olduğu için bu durum tıklama oranınızı yükseltmektedir. Anahtar kelime eşleme türlerini kullanmak ve kullanıcının görmekte olduğu siteyle ilgili anahtar kelimeler kullanmak size avantaj sağlamaktadır.

Paylaş
Popüler Yazılar Popüler Yazılar