Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Araya Anahtar Kelime Ekleme
Araya Anahtar Kelime Ekleme

Araya anahtar kelime ekleme özelliği, reklamınızı arayan kullanıcıların reklam metninizi hedeflemek için kullanılan anahtar kelimeyle dinamik olarak güncellenmesini sağlar. Bu şekilde reklamınızı arayan potansiyel kullanıcılarla reklamlarınız daha alakalı hale gelmektedir.

Araya anahtar kelime ekleme özelliğini kullanmak için, reklam metnine bir kod parçası eklenmesi gerekmektedir. AdWords, reklamın her gösterildiğinde otomatik olarak bu kodu reklamı tetikleyen anahtar kelimeyle değiştirir.

Araya anahtar kelime ekleme özelliğini kullanmak için reklam metninizde ilgili yere bir kod snippet’i eklenmesi gerekmektedir.

{KeyWord:varsayılan metin}

Bu kod snippet’ini değişmesini istediğiniz kelimenin yerine koymanız yeterlidir. Araya anahtar kelime ekleme özelliğini tüm metin tabanlı reklam metinlerinizde kullanabilirsiniz.

Araya anahtar kelime ekleme özelliği, reklamınızın arama sorgusunda bu kodu tetikleyen anahtar kelimeyle yer değiştirir.

Örnekteki gibi “Spor Ayakkabı” reklam grubunda araya anahtar kelime ekleme özelliği kullanılarak reklam metni oluşturulmuştur.

{Keyword:Spor Ayakkabı} Al

Spor Ayakkabılarda İndirim

Fırsatları Kaçırma Hemen Al

www.example.com

hedef URL: http://www.example.com

“Spor Ayakkabı” reklam grubunda şu anahtar kelime bulunmaktadır: Koşu Ayakkabısı Arama sorgusunda kullanıcının arama terimine göre aşağıdaki gibi reklam metniniz dinamik olarak değişmektedir.

Arama sorgusu:

Reklam:

Koşu Ayakkabısı

Koşu Ayakkabısı Al

Spor Ayakkabılarda İndirim

Fırsatları Kaçırma Hemen Al

www.example.com

Bu şekilde kullanıcıların aramalarıyla reklam metinleriniz daha alakalı olacağından reklamlarınız daha spesifik hale gelerek reklamlarınızın tıklama oranını (TO) yükseltmeye yardımcı olabilir. Ancak araya anahtar kelime ekleme özelliğinde kullanıcının arama sorgusundaki anahtar kelime başlığa sığamayacak kadar çok uzunsa ve reklam metninin karakter sınırını aşarsa bunun yerine reklamın varsayılan metni kullanılır. Reklam metinlerinde bulunan kod snippet’i söz konusu reklam grubundaki anahtar kelimeleri, reklamınıza eklendiğinde anlamlı reklam metinleri oluşturacak şekilde seçtiğinizden emin olun.

Paylaş
Popüler Yazılar Popüler Yazılar