Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Dinamik Remarketing
İçindekiler

Dinamik remarketing reklamları normal remarketing reklamlarına göre daha alakalı kullanıcıları hedefleme imkanı vermektedir. Banner reklamlardan farkı, kullanıcının baktığı yada sayfanızın popüler ürünlerini kendi şablonları içerisinde göstermesidir.

AdWords size bu kampanya sayesinde 4 farklı liste oluşturmaktadır. Site ziyaretçilerinin satın alma işlemine ne kadar yakın olduklarına göre oluşturulmuş her bir grubun performansını göstermek için tasarlanmış listeler bulunmaktadır. Alışveriş sepetini terk edenler, geçmişte ürün satın alanlar, genel ziyaretçiler ve ürün görütüleyenler.

Dinamik remarketing için öncelikle bir Merchant Center hesabınızın olması gerekmektedir.

Hesabınızı oluşturduktan sonra ürünlerinizin olduğu Xml listesini Google Merchant Center hesabına yükleyebilirsiniz.   Dinamik remarketing kampanyası da normal remarketing kampanyalarında olduğu gibi web sayfanıza bir kod parçası eklenmesi gerekmektedir. Remarketing kodundan farklı olarak içerisinde dinamik değişkenli bir kod parçası bulunmaktadır.

Görüntülü Reklam Ağı kampanyanızı oluşturduktan sonra AdWordsten aldığınız Dinamik remarketing kodunu web sayfanızın tüm sayfalarını yerleştirmeniz gerekmektedir.

 

Untitled1

Bu reklam biçiminin bir diğer önemli özelliği de AdWords paneli içerisinden seçeceğiniz şablonlar sayesinde reklamlarınız kullanıcının baktığı ürünlere göre gösterilecektir. Ürünün ismi, fiyatı, markası, firmanızın logosu, vurgulamak istediğiniz harekete geçirici mesaj gibi özellikleri kullanıcıya göstermektedir.

Untitled2

 

Şimdi AdWords paneli üzerinden yeni bir görüntülü kampanya oluşturup yeniden pazarlamayı seçip dinamik değişkenli listelerden istediğinizi seçip kampanyanıza başlayabilirsiniz.

 

 

Paylaş