Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
E-Ticarette Kullanıcı Deneyimi ve Önemi
E-Ticarette Kullanıcı Deneyimi ve Önemi

Müşterilerin bir e-ticaret sitesine güvenmeleri için basit bir kullanım, estetik tasarım, ürün içeriği ve firmanın biz her zaman buradayız hissiyatı uyandıracak iletişim noktaları gerekiyor. E-Ticarette kullanıcı deneyimi tanımlamak gerekirse; “Ürün veya sistemin genel olarak kullanıcıda yaşattığı deneyim/hissiyat.” E-ticaret siteleri için kullanıcı deneyimi müşterinin ürün satın alma sürecinden başlayıp ürünü kullanma aşamasına kadar devam eden süreçte fiziksel, dijital ve yönetilen, yönetilemeyen noktaların kullanıcıya yaşattığı hissiyat olarak adlandırılabilir. İnternet sayfasının yanında kargo kutusu, sipariş sonrası bilgilendirmeler, kargo firması ile olan ilişkilerin tamamı da e-ticaret sitesinin kullanıcı deneyimine dahildir.   Bazı İstatistikler Kullanıcıların yüzde 40’ı bir internet sitesinin yüklenmesi üç saniyeden fazla sürüyorsa, o sayfadan çıkıyor. (Econsultancy)

  • Cep telefonu kullanıcılarının yüzde 46’sı bir internet sitesiyle etkileşim kurarlarken zorlandıklarını belirtirken yüzde 44’lük kesmi ise bu cihazlardaki yönlendirmeden şikayet ediyor.(Keynote)
  • Pazarlamacıların yüzde 70’i offline’da iş yapan firmaları internet sitesi optimizasyonu ve diğer pazarlama iletişimi konuları hakkında bilgilendirdiklerini söylüyor. (MarketingSherpa)
  • Mobile özel site tasarlayan firmaların yüzde 62’si satışlarının arttığını belirtiyor. (Econsultancy)
  • Firmaların yüzde 55’i online kullanıcı deneyimi için test yaptıklarını ifade ediyor. (Econsultancy)
  • Tüketicilerin yüzde 90’ı çoklu ekran kullandıklarını söylüyor. (uberflip)

Paylaş
Popüler Yazılar Popüler Yazılar