Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Facebook Tıkla Ara Reklamları (Click-to-Call Ads)
Facebook Tıkla Ara Reklamları (Click-to-Call Ads)

Facebook yakın bir dönemde yerel işletme ve kobiler için reklamlarına yeni bir model daha ekledi. Facebook  tıkla ara reklamları Google tıkla ara reklamlarına rakip olarak mı geliyor? Daha etkili sonuçları reklam verenler için elde edilecek mi? Bu soruların cevabını reklamlar Amerika’dan sonra  Dünya’nın bir çok yerinde kullanılmaya başladığında daha gerçekçi bir şekilde ortaya çıkmış olacak.

Facebook Tıkla Ara Reklamları

Facebook tıkla ara reklamlarının kullanım amacı hakkında bilgi verecek olursak. Tıkla ara reklamları sayesinde küçük işletmeler istedikleri lokasyonlarda  istedikleri gibi reklam verebilecekler. Sosyal medyanın gücünü özellikle bu araçların içerisinde Facebook’un gücünü azımsamamak gerekir. Dünya üzerinde en çok aktif üye sayısına sahip olan Facebook kendini günümüz şartlarına da uyumlu hale getirerek mobilde de App ve mobil uyumluluğu ile günde en çok ziyaret ettiğimiz mecralardan birisi.

Tıkla ara reklamlarının Facebook kullanıcılarına ve reklam verenlerine sağlayacağı faydalar üzerinde durmak gerekirse; Facebook rekabeti arttırmak için Google’nin aksine tıkla ara reklamlarını daha uygun fiyatla Amerika’da kullanıcılarına sundu. Reklam verenler açısında daha uygun maliyetle verilecek olan tıkla ara reklamları lokasyonunuzda bulunan daha çok Facebook kullanıcısına erişmek anlamına geliyor.

Küçük işletmeler için web sitesine sahip olmak bazen maliyetli ve titizlik isteyen bir durum olsa dahi Facebook sayfasına sahip olmak kolay, pratik ve işlevseldir. Aslında Facebook tıkla ara reklamlarının küçük işletmeler için en cazip tarafı web siteniz olmasa dahi yerel anlamda bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Örneğin iş merkezlerinin yakınında bir lokanta işletmesine sahip olduğunuz var sayalım. Her öğlen çıkardığınız yemek listesini lokasyonunuzdaki Facebook kullanıcılarına göstermek oldukça kolay ve bilinirlik içinde doğru çalışma olacaktır. Maliyetleri düşürmek için reklamlarınızı sadece günün belirli saatlerinde yayınlayıp kaldırdığınızda da günlük reklam bütçeniz oldukça düşük olacaktır. Buradaki reklam ücretlendirme ölçütü tıklama değil erişim olduğu içinde reklam veren reklam için ayıracağı bütçenin ortalama erişim düzeyini tahmin ettiği için doğru bütçelendirme ile hızlıca reklamları oluşturup yayına alabilir.  Tıklamalardan ücretlendirilmediğiniz içinde yol tarifi ya da rezervasyon yaptırmak isteyen Facebook kullanıcıları için günlük kampanya bütçeniz dışında hiçbir sınırda yoktur.

Küçük işletmeler için reklam vermek Facebook tıkla ara reklamaları için uygun ve etkili olacağa benziyor.

Paylaş
Popüler Yazılar Popüler Yazılar