Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Google Adwords Editör 11 Sürümü Yayınlandı
Google Adwords Editör 11 Sürümü Yayınlandı

Google'ın tüm reklamverenlere ücretsiz olarak sunduğu bir araç olan Adwords Editör; tüm hesap kullanıcılarının vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Pratik ve çevrim dışı olarak kullanım sağlaması kampanya kurgularındaki hakimiyeti artırıyor. Bundan yaklaşık 3 ay önce 10.6 sürümünü çıkaran Google, bu sefer hem içerik hem de görsel değişiklikleriyle çok farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Şimdi Google Adwords Editör 11.0 sürümüyle gelen yeniliklere göz atalım.

* İlk değişiklik olarak görsel düzenden bahsetmemiz gerekiyor. Bundan önceki sürümlere göre çok daha modern ve stabil bir görünüme sahip.

adwords-editor-11

* Bir önceki sürümde MM'de (Müşteri Merkezi) bulunan hesapları teker teker eklememiz gerekirken, bu sürümde Müşteri Merkezim'de bulunan tüm hesapları editöre ekleyebiliyoruz. Hesap Yöneticisi sayfasında bu işlemleri kolay bir gerçekleştirebiliyoruz.

* Google'ın kısa bir süre önce getirdiği farklı hesapların tek bir panele yerleştirme özelliği artık editörde de kullanılabiliyor. Farklı hesaplarımızı da "Hesaplar" kısmından ekleyebilir, buradaki kampanya ve diğer kurguları kopyalayabiliyor ve düzenleyebiliyoruz.

* Gelen diğer önemli özelliklerden birisi; anahtar kelimeler, kampanyalar, reklamlar gibi sütunlar arayüzde sol tarafa eklenmiş olması. Her türde ne kadar içerik (anahtar kelime sayısı, reklam sayısı vb.) olduğunu da görebiliyoruz.

* Yeni sürümde her sütunu ayrı bir sekme olarak açabiliyoruz. Örneğin reklam metni yazarken anahtar kelimeleri de ayrı pencerede görebiliyoruz. Panel üzerinde seçtiğimiz sekmelere göre de yeni açılan penceredeki veriler değişiyor. Bu zamandan tasarruf etmemizi sağlayacaktır.

* Editörde sildiğimiz verileri çok daha kolay bir şekilde panelde "Geri Al" butonuna basarak ya da Ctrl + z (Windows)⌘ + z (Mac) tuşlarını kullanarak geri alabiliyoruz. Geri alma işlemi 20 tekrara kadar devam ediyor.

* Paylaşılan teklif stratejilerimizi ve site bağlantılarımız da artık editörde görebiliyoruz.

Google, yapılan değişiklikleri aşağıdaki videodan da izleyebilirsiniz.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=DqYF1DT_xoE[/embed]

Paylaş
Popüler Yazılar Popüler Yazılar