Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Google Adwords Yenilikleri
Google Adwords Yenilikleri

Google Adwords yeni arayüzüne henüz geçmedi. Ancak mevcut arayüzünde sürekli yenilikler yapmaya devam ediyor. Özellikle reklam verenlerin uzun süredir beklediği özellik olan bilgisayar ve tabletlere cihaz bazında teklif verebilme özelliği nihayet Adwords arayüzünde artık yerini aldı.

Bunun dışında diğer yeni özelliklerin arasında en çok göze çarpan ise search kampanyalarda kullanılabilen demografik hedefleme seçeneği oldu. Bu özelliklerin yanı sıra Google Adwords arayüzüne yeni gelen diğer özellikler ise smart display campaign özelliği ve PLA reklamlarında customer match özelliği. Bu 4 yeni ürünü kısaca tanıyalım. 

Bilgisayar ve Tabletlere Özel Teklif Verme:

Daha önce kampanyalarımızda Mobil cihazlar için özel teklifler verebiliyorduk. Ancak bilgisayar ve tabletler için özel bir TBM stratejisi belirleyemiyorduk. Bu yeni özellik ile birlikte Google Adwords arayüzünde kampanya ayarları sekmesinden cihazları seçtiğimizde bilgisayar ve tabletler için + yada - teklifler verebiliyoruz artık. Bu özellik sayesinde kampanya optimizasyonu yaparken artık sadece mobil teklif değil diğer cihazları da ayarlaya bileceğiz. Bu sayede reklamları istersek sadece mobilde de gösterebiliriz.

teklif

Search Kampanyalarda Demografik Hedefleme:

Arama ağı kampanyalarımızda daha önceden yalnızca yeniden pazarlama listesi ekleyebiliyorduk. Ancak yeni güncelleme ile birlikte artık bir kampanyanın hedef kitleler sekmesinden demografik hedefleme teklifleri de verebiliyoruz. Bu sayede yaş ve cinsiyete uygun özel teklifler verebiliyoruz.

demografik       demografik-hedefleme

Smart Display Kampanyası ve PLA Customer Match:

Google'ın yeni ürünleri arasında smart display kampanyası mevcut. Bu kampanyayı +50 dönüşüm getiren kampanyalar hesaplar için uygulamayı öngörüyorlar. Şuana kadar çok fazla test edilmedi ancak duyumlara göre yüksek dönüşüm oranlarına sahip olduğu söyleniyor. Bunun dışında kampanyada herhangi bir yerleşim optimizasyonu yapmanıza izin verilmiyor. Birde PLA kampanyalarına yeniden pazarlama listesi gibi eklediğiniz müşteri e-posta listelerini artık kullanabiliyorsunuz. Bu da Google'ın adwords için yeni getirdiği bir özellik olarak göze çarpıyor.

smart-display  smart-display2

Paylaş
Popüler Yazılar Popüler Yazılar