Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Google Adwords YouTube Reklamları
Google Adwords YouTube Reklamları

Google servisi olan Youtube, Türkiye'de aylık olarak yaklaşık 106.7 milyon aylık ziyaretçi sayısı ve 4 milyar günlük izlenme ile öne çıkan web kanallarındandır. Bu nedenle YouTube'a reklam verip yayınlayarak başarı elde etmek sürpriz değildir. İyi hazırlanmış, dikkat çekici reklamlar sayesinde başarıya koşabilirsiniz. Bu başarının da bir çok örneği var.

YouTube işletmeler için yeni bir dönem yaratıyor. Bu döneme dahil  olmak için aşağıdaki yazıdan yararlana bilirsiniz.

Masthead (Anasayfa Reklamları) ve YouTube Kanalına Dahil Olmak

YouTube’ta artık anasayfaya reklam alma dönemi başladı. Yeni uygulama küçük işletmeler için büyük maliyetler yaratabilir fakat büyük firmalar için marka bilinilirliği oluşturma açısından oldukça işe yarayacak gibi gözüküyor.

Navigasyon çubuğunun tam altında yer alan yeni reklam alanı 970x250 piksel boyutunda tasarlanmış. Bu alanda video reklam kullanılması tavsiye ediliyor. Ancak video reklam olması zorunlu bir uygulama değil. Bu reklam türünde reklamlarınız için bir YouTube kanalı oluşturup reklamlarınızı oraya dahil etmeniz, yaygınlaşması ve bilinirlik açısından çok zaman kazanmanızı sağlayabilir.

Kullanıcılarla paylaşılan marka tanıtımı ve ürün besleme şeklindeki video reklamları her zaman işe yaramıştır ve güvenilirlik sağlamıştır. Viral reklam denilen kullanıcıların aralarında öneri şeklinde yaygınlaştırdığı ağızdan ağza reklam biçimi video reklamlarla daha kolay ve kısa sürede  yaygınlaşır. Elinizi çabuk tutun ve bir YouTube kanalı oluşturup ürününüzü, hizmetinizi ve sosyal sorumluluk projelerinizi orada yayınlayın.

YouTube reklam çeşitlerinden yararlanmak için hemen harekete geçin çünkü reklamlarınız, reklam gönderme ve geri dönüş süresi değişiyor fakat DoubleClick tarafından, Masthead uygulamasının duyurulma tarihinden 9 iş günü öncesinde rezervasyonunuzu almış olmanız gerekir.

Uygulama için gerekli olan öğeler şöyle sıralanabilir;

  • Tüm öğeler DoubleClick Rich Media aracılığıyla gönderilmelidir.
  • Flash dosyaları yalnızca AS3 kullanan kodlama gerektirir.
  • HTML5 Manşetleri desteklenmez.

Sayfa istekleri HTTPS (SSL) veya HTTP aracılığıyla yapılır. Harici bir varlık veya reklam içinden yapılan veri isteği, sayfa ile aynı protokolü veya https (SSL) varsayılan protokolünü kullanmalıdır.

Bunlara ek olarak kullanıcı “Reklamı Kapat” düğmesini tıkladığı zaman Masthead uygulaması %100 daraltılır ve içerik ön plana çıkar fakat ekranda “Reklamı Göster” düğmesi kalır. Kullanıcı “Reklamı Göster” düğmesine tıkladığında yeniden reklamın açılmasını sağlar.

Paylaş
Popüler Yazılar Popüler Yazılar