Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Google Duyarlı (Responsive) Arama Ağı Reklamlarını Duyurdu
Google Duyarlı (Responsive) Arama Ağı Reklamlarını Duyurdu

Google resmi blok sayfasında duyarlı (responsive) arama ağı reklamlarını duyurdu. Yeni Google Ads panelinde duyarlı arama ağı reklamları bazı hesaplar için aktif edildi. Duyarlı arama ağı reklamları ile birlikte bizi çok fazla makine öğrenimi ve çok fazla reklam başlığı ile reklam açıklaması bekliyor. Önceleri 1 ve 2 satır halinde olan metin reklamların başlıkları artık 3 satır olarak zaten görülebiliyor. Açıklama satırları mevcut metin reklamlarda 1 iken şimdi 2 satır olarak görülebiliyor. Ayrıca Google Ads bu güncellemesi ile birlikte metin reklamlarındaki açıklama bölümü 80 karakterden 90 karaktere çıkarttı. Responsive reklamlarda ise arama ağında reklamverenlerin 15 başlık ve 4 açıklama satırı sağlamasına olanak tanınacak.

Google'ın burada amaçladığı şey ise kullanıcı deneyimini arttırmak. Kullanıcıların yaptıkları aramalara göre 15 başlık ve 4 açıklama ile birlikte reklamı aramaya en uygun olacak şekilde gösterecek.

Duyarlı (Responsive text ads.) arama ağı reklamları şu anda beta sürümde olmak ile birlikte sınırlı sayıda Google Ads reklamvereninin kullanımına sunulmuştur. Önümüzdeki birkaç ay boyunca tüm reklamverenlerin Google Ads paneline yansıyacaktır.

Paylaş
Popüler Yazılar Popüler Yazılar