Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Google Merchant Center’daki Yenilikler
Google Merchant Center’daki Yenilikler
İçindekiler

Merchant Center’da Ek feed'lerle ürün verilerine eklemeler yapabilirsiniz

Eski sürümde ürünlerinizin verisini sadece tek bir feed ile gönderiyordunuz. Yeni sürümde ise ek feed’ler aracılığı ile mevcut birincil feed’inize yeni özellik ve değerleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu verileri değiştirme olanağına da sahipsiniz.

Ek Feed

Birden çok ülkeye tek feed ile ulaşın

Merchant Center’da ürünlerinizi dünyanın her yanındaki müşterilere ulaştırabilirsiniz. Birincil veri feed'inize aynı dilin konuşulduğu yeni ülkeler eklediğinizde, fiyatlar otomatik olarak kullanıcıya uygun para biriminde gösterilir. Ek feed'lerden başlık ve açıklama gibi dile bağlı değerleri çekmek için Feed Kuralları'nı uygulayarak, farklı diller konuşulan yeni ülkelere de ulaşabilirsiniz.

Merchant Center’da Fırsatlar Sekmesi

Google Adwords’te olduğu gibi artık Merchant Center arayüzünde de fırsatlar sekmesi mevcuttur. Fırsatlar sekmesi sayesinde ürün verilerinizi veya kampanyalarınızı geliştirmek için yapmanız gerekenler hakkında fikir edinebilirsiniz. Merchant Center hesabınızı oluşturduktan sonra Google algoritmasına göre yeterli veriler elde edildiğinde Fırsatlar sekmesinde yeni fırsatlar sunulacaktır.

Firsatlar

Paylaş