Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Google, Reklam Önerilerini Kampanyalara Otomatik Olarak Uygulamaya Başladı
Google, Reklam Önerilerini Kampanyalara Otomatik Olarak Uygulamaya Başladı
İçindekiler

Google, yeni Ads paneliyle birlikte, hesap optimizasyonlarını kolaylaştırmaya yönelik güncellemelerine devam ediyor. Her yeni güncellemeyle reklam optimizasyonunu otomatikleştirmeyi hedefleyen Google, reklam yöneticilerinin optimizasyon için harcadığı süreyi daha da aşağıya çekmeye çalışıyor.

Bildiğiniz üzere Google bir süredir hesap performansınızı geliştirmeye yönelik fırsatları ‘bildirimler’ kısmından sunmaya başlamıştı. Bildirimler kısmında yer alan ve reklamlarınızın daha iyi sonuçlar elde etmesi için gereken optimizasyonları otomatize etmeyi hedefleyen bu önerileri, kampanyalarınıza kolayca uygulayabilir, ister tercih etmeyebilirdiniz. Seçim tamamen reklam hesabı yöneticilerinindi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan yeni güncellemeyle, daha iyi dönüşüm elde etmeniz ya da daha fazla müşteriye ulaşmanız için sunulan bu reklam  önerileri, 14 gün sonra kampanyalara otomatik olarak uygulanmaya başladı. Bu; bildirimler kısmında verilen önerileri reklamlarınıza uygulamadığınız takdirde, 14 günün sonunda otomatik olarak kampanyalarınıza uygulanacağı anlamına geliyor.

Tüm hesaplara varsayılan olarak gelen bu özelliği yeni Google Ads Panelinde devre dışı bırakmanız mümkün. Otomatik olarak uygulamayı devre dışı bırakmanız için yapmanız gereken: Ayarlar menüsünden, Hesap Ayarları’nı seçip, ‘önerileri 14 gün sonra otomatik uygula’ seçeneğinin varsayılan olarak ayarlandığı hesap ayarı tercihini, ‘Reklam önerilerini otomatik olarak uygulama’ seçeneği ile değiştirmek.

Google, Reklam Önerilerini Kampanyalara Otomatik Olarak Uygulamaya Başladı

Böylece reklam hesabı yöneticilerinden de çok şikayet alan bu ayarı değiştirip, kullanmak istediğiniz önerileri kendiniz seçerek kampanyalara uygulayabilir, kullanmak istemediğiniz önerilerin de otomatik olarak kampanyalarınıza uygulanmasının önüne geçebilirsiniz.

Reklam önerilerinin varsayılan kalması halinde, istenmeyen sonuçlarla karşılaşmanız da mümkün. Örnek vermek gerekirse; kampanyalarınıza eklemeniz için önerilen bütün anahtar kelimeler, 14 gün sonra geniş eşlemeli olarak reklamlarınıza eklenir ve alakasız arama terimlerinden trafik almanıza neden olabilir. Bu da, bütçenizin belli bir kısmının çöp olması demektir.

Paylaş