Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Google Yeni Adwords Rapor Düzenleyiciyi Yayına Almaya Başlıyor
Google Yeni Adwords Rapor Düzenleyiciyi Yayına Almaya Başlıyor
İçindekiler

Google geçtiğimiz günlerde geçen seneden beri PPC dünyası tarafından heyecanla beklenen yeni ‘Adwords Rapor Düzenleyici’sini önümüzdeki birkaç aylık dönemde yavaş yavaş hesaplarda yayına alacağını duyurdu. İlk olarak 2014 Nisan ayında bir Google Hangouts’unda bahsi geçen Rapor Düzenleyici tam anlamıyla yayına alınmak için ilk kullanıcılardan gelecek geri bildirimleri bekliyor olsa gerek. Peki Rapor Düzenleyici sizin ne işinize yarayacak?

Google Adwords Rapor Düzenleyicisi Yeni Rapor Ekleme Ekranı

Bu yeni editör birçok kompleks ve çok segmentli raporlama ihtiyaçlarınızı kampanya verilerini bilgisayara indirip Excel’in derinliklerine dalmadan sürüke&bırak yöntemiyle ve hızlıca halletmenizi sağlayacak.

Düzenleyici sayesinde verilerinizi sıralama, filtreleme ve özet tablolar oluşturma işlerinizi yapıp, ayrıca müşteri hesaplarıyla ilgili sağlam içgörüler kazanmak için çizgi, sütun ve pasta grafikleri oluşturarak verileri görselleştirebileceksiniz.

Bunun yanında çoklu segmentasyon uygulayarak kampanyalarınızın verilerini en ince detaylarına kadar inceleyebilecek, hazırladığınız raporları kaydederek hızlı erişim için her zaman el altında tutabilecek, aynı zamanda grafiklerinizi .pdf veya .png formatında kaydederek müşterilerinize yapacağınız sunumlarınıza hızlıca ekleyebileceksiniz. Google'ın yayınladığı aşağıdaki iki gif'le rapor düzenleyicinin kullanımı hakkında daha net bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Şu an erişimim olan çok sayıda hesaptan sadece bir tanesinde Raporlar sekmesi görünür durumda. Sizin de hesaplarınızda önümüzdeki günlerde yer almaya başlayacaktır. Rapor düzenleyicinin kullanımı ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi buradaki Adwords Yardım makalesinde, Google'ın işe yarar ve yol gösterici raporlar hazırlama rehberini de burada bulabilirsiniz.

Paylaş