Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Google+’ın SEO için Önemi
İçindekiler

Neden Google+

Seo çalışmalarının Google üzerinde yoğunlaştığını düşünecek olursak, Google+’ın her geçen gün daha çok değer kazandığını öngörebiliriz. Özellikle içerik pazarlama yöntemleri ile sitelerine trafik çeken kullanıcıların bu uygulamadan yararlanması gerekir. Google Authorship özelliğini kullanarak Google+ hesabınızı, içerik girdiğiniz site ile ilişkilendirebilir ve arama sonuçlarında paylaştığınız içerik görünür.

Screenshot_2

Ayrıca Google+ sayfasında paylaştığınız linkler takipçileriniz tarafından +1’lendiği zaman linklerinizin değeri daha da artmış oluyor. Google+ profilinizin kullanımda olduğu zamanlarda, çevrenizde bulunan kişilerin +1’lediği linkler, yaptığınız arama sonuçlarınızda üst sıralarda yer alıyor. Çevrenizdeki kullanıcıların ve bu kullanıcıların çevrelerindekilere ulaşmak ve onların arama sonuçlarında da çıkmak için Google+’ı aktif kullanmalısınız. Google+1 sayfanızda paylaştığınız linklerin güncel ve içeriklerinin kaliteli olması sizi hem arama sonuçlarında üst sırada tutacak hem de sürekli kılacaktır.

Bir başka özellik “Bilgi Grafiği” aracı

Google’ın bir diğer sağladığı avantaj ise paylaştığımız son içeriği kullanıcılara gösteren “Bilgi Grafiği” aracı. Aranan kelime ile ilgili sonuçların geldiği ekranın sağ tarafında yer alan bölümde, firma hakkında bilgilerin haricinde, markanın Google+ profili var ise yaptığı son paylaşımda burada yer alıyor. Bilgi Grafiği Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda, kullanıcılara kampanya ve fırsatlarınızı duyurabilmeniz için Google+ profilinizi de güncel tutmanız, arama sonuçlarından geri dönüş almanıza olanak sağlayacaktır.

Paylaş