Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
İyileştirilmiş Kalite Puanı Raporlamasına Genel Bakış
İyileştirilmiş Kalite Puanı Raporlamasına Genel Bakış

Google Adwords’te kalite puanı sütununda güncellemeler yaptı. Bu güncelleme ile kalite puanı raporlamasında işimizi kolaylaştıracak iyileştirmelerde bulunuldu. Bunlar, kalite puanını etkileyen faktörlerden beklenen tıklama oranı, reklam alaka düzeyi, açılış sayfası deneyimi bileşenlerini inceleyebileceğiz.

Kalite Puanı için yeni durum sütunları

Burada Google Adwords arayüzünde anahtar kelime düzeyine indiğimizde kalite puanı sütununa 3 yeni veri ekledi. Bunlar Reklam alaka düzeyi, açılış sayfası deneyimi ve beklenen tıklama oranı olarak görünüyor. Bu sayede anahtar kelime ve anahtar kelimenin etkilediği reklamlar daha kolay optimize edilebilecektir.

Anahtar kelime raporlamasına eklenen yedi yeni sütun yukarıda gösterilmiştir.

Ayrıca Google artık anahtar kelime kalitesi için geçmiş verileri kullanmamıza bu yeni güncellemesi ile olanak sağlıyor. Burada ise Adwords arayüzüne eklenen 4 yeni sütun aracılığı ile geçmiş verileri görmemize olanak sağlıyor. Bu sütunlar, Kalite Puanı (geçmiş), Açılış sayfası deneyimi (geçmiş), Reklam alaka düzeyi (geçmiş) ve "Beklenen TO (geçmiş) olarak Adwords arayüzünde anahtar kelime düzeyinde görebiliyoruz. Bu yeni güncelleme ile kampanya performanslarına daha derin analizler yaparak performansı arttırabiliriz.

Paylaş
Popüler Yazılar Popüler Yazılar