Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Kobi’lere Dijital Pazarlama Önerileri
Kobi’lere Dijital Pazarlama Önerileri

Küçük işletmelerin ,  dijital pazarlamayı kullanarak büyük şirketlerle rekabet etmesi mümkün. Bunun için dijital pazarlamayı yakından takip etmeleri, daha akıllı bütçe planları ile daha büyük etki yaratmalarına yardımcı olur.

 

1. Güncel Olun;  Dijital pazarlamada en önemli etken güncelliktir. Arama motorlarında etkileşim oranı yüksek olan siteler ön sıralarda yer alır. Bunun haricinde anket, sosyal medya entegrasyonu, yorum ya da sıklıkla içerik yaratan sitelerde rekabette avantajlıdır. Ayrıca, sitenizin kolay deşifre edilebilen anahtar mikro verileri bulunmalı ve kullanıcı dostu bir formata sahip olmalı.

2. Mobil Stratejiniz Olmalı; Mobil internet trafiği her geçen gün hızla artış gösteriyor. Bu nedenle sitenizin mobil cihazlara uyumlu bir tasarıma sahip olması ve mobil versiyonunun bulunması büyük önem taşıyor.

 

3. Arama Motoru Optimizasyonu; Her türlü değişim ve gelişime rağmen SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) web siteleri için çok önemli. Dolayısı ile web sitenizin içeriğinin önemi büyük, içerik pazarlamanın yerini alabilecek bir faktör yok. Doğru bir arama motoru optimizasyonu çalışması sizi çok iyi yerlere taşıyabilir.

 

4. Medya ve Arama Sonuçlarına Yatırım; Dijital pazarlamada online mecralar ve inceleme siteleri önemli elementlerdir. Dolayısı ile işiniz ile ilgili sitelerde yer almak için yatırım yapmanız gerekir. Ayrıca sponsorlu bağlantılarda yer almanız da satışlarınıza etki edecektir.

 

5. Sosyel Medya da Varlığınızı Arttırın; Sosyal medyanın gücü her geçen gün artıyor. Bir şirketin sosyal medyada oluşturduğu etki, arama motoru optimizasyonu ve güçlü web sitesi oluşumunda çok etkilidir. Bunun için Google+, Facebook, YouTube, Twitter ve fotograf paylaşım sitelerinde yer almanız gerekir.

6. Müşteri Yorumları Alın; Yüksek kaliteli ürün ve mişteri hizmetleri her zaman önem taşır. Müşterilerin yaptığı yorumlar potansiyel müşterileriniz için etkilidir. Bu nedenle yorumlar işletmenize katkı sağlar, sitenize bırakılan yorumları kontrol etmeli ve ölçümlemelisiniz. Yorumlara ve eleştirilere cevap vermeniz potansiyel müşterilerinizi kazanmanızı sağlar.

Paylaş
Popüler Yazılar Popüler Yazılar