Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close

Google’ın yeni çıkardığı henüz Beta aşamasındaki reklam çeşitlerinden biri de Form reklam modeli.

Lead Generation (Form) reklamı nedir?

Kullanıcılarla olan etkileşimi artırmak için Google’ın bizlere sağladığı kolaylıklardan biri de Form reklamlar. Bu reklamlar sayesinde artık kullanıcılar, web sitenize gelmeden de Display alanlarda çıkan reklamınız sayesinde formunuzu kolayca doldurabilecekler.

Etkileşim reklamlarının yeni bir reklam modeli olan Form reklamı, Display alan için hazırlanmış bannerınızı tıklayan kullanıcıya hazırladığınız formu göstermekte. Bu sayede kullanıcı web sitenize gelmeden, bulunduğu web sitesinde pop-up tarzında açılan formunuzu doldurabiliyor.

Reklam aşağıdaki şekilde görüntülenmektedir.

resimistanbulform

Görüntülü reklam seçeneğinde olduğu gibi aynı hedeflemeler Form reklam için de geçerli. Bu sayede tek bir hedeflemeye bağlı kalmaksızın hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz.

Etkileşimli reklamlarda olduğu gibi Form reklamda da ücretlendirme etkileşim başına gerçekleşiyor. Engagement reklamları üzerinden kurgulanacak olan Form reklamı için belli bir harcama limitini taahhüt etmeniz gerekmektedir.

Bannerların genel Google Display bannerları ölçülerinde hazırlanması gerekiyor. Önemli olan; banner üzerindeki mesajla insanların bannerın üzerinde durmasını sağlamak olmalı. Banner genişledikten sonra formun içerisine aşağıdaki verilerden istediğinizi yerleştirebilirsiniz.

FORM (Lead Generation Ads) için Bilgiler:

Form üzerinden;

  •  İsim-Soyisim
  • Adres- sokak, şehir, posta kodu vb.
  • Telefon numarası
  • Email adresi
  • Yaş (Doğum tarihi değil)

Bu reklam biçimini kullanmak için Sempeak ile irtibata geçebilrsiniz.

Paylaş
Popüler Yazılar Popüler Yazılar