Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Markalar için Sosyal Medya Paylaşım Önerileri
Markalar için Sosyal Medya Paylaşım Önerileri
İçindekiler

Markalar sosyal ağlarda farklı amaçlarla bulunuyorlar; bir kısmı marka bilinirliliklerini artırmak , bir kısmı sitelerine trafik çekmek, bir kısmı müşteri ilişkilerini yönetmek diğer bir kısmı ise lead yaratmak ve dönüşüm oranlarını artırmak için sosyal medya pazarlamasına yöneliyor.

Yaratılan içeriklerin paraya dönüşümü ile ilgili Offerpop’un yayınladığı bir araştırmayı paylaşıyoruz sizinle. Yapılan araştırmaya göre günde 350 milyon fotoğraf Facebook’da paylaşılıyor,  Twitter’da günde 500 milyondan fazla tweet paylaşılıyor, ve 55 milyondan fazla fotoğraf Instagram’a yükleniyor.

Araştırmada, kullanıcıların marka adına oluşturdukları içeriklerin nasıl geliştirilebileceğine ait ipuçları da belirtilmiş. Sosyal ağlarda tüketicilerin aldıkları ürün fotoğraf ve videolarının paylaşılması, yarışmalar düzenlenerek bir akış oluşturulması öneriliyor.

Ayrıca kullanıcıların demografik, ilgi alanları ve iletişim bilgilerini toplanarak izinli bir şekilde marka adına oluşturdukları içerikleri diğer platformlarında kullanmasının satışlar için önemli bir kaynak olduğu söyleniyor.

Kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriklerin diğer medya içeriklerinden %20 daha fazla satış getirdiğini belirten araştırmaya göre ,özellikle satışlarını web üzerinden yapan firmaların oluşan içerikleri ürün sayfalarına da eklemeleri ve koydukları takip kodları ile satışlarını ve yatırım geri dönüş oranlarını ölçümlemeleri öneriliyor.

İnfografiğin tamamını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

fuel-sales-social

Paylaş