Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Rusya ve Ukrayna Pazarında Reklam Vermek : My Target Nedir?
Rusya ve Ukrayna Pazarında Reklam Vermek : My Target Nedir?
İçindekiler

Rusya ve Ukrayna Pazarında Reklam Vermek : My Target Nedir?

Dijital Pazarlamada hangi pazara , hangi şekilde sesleneceğiniz çok büyük önem taşımaktadır. Özellikle yurtdışına hizmet veya ürün sunmak üzere yapılan tanıtım,reklam ve marka kurguları çok önemlidir. Size Rusya ve Ukrayna'ya pazarında kaliteli içerikleriniz ile tanıtım ve reklam çalışmaları yapmanıza olanak sağlayacak olan My Target platformundan bahsedeceğim.

Rusya’da çok popüler bir sosyal medya platformu olan My Target tıklama tabanlı bir reklamcılık platformudur. Instagram ile benzer bir yapıya sahip olan bu platform statik görseller ile tanıtım konusunda başarılı sonuçlar almanıza yardımcı oluyor.Birden fazla sayıda platformda yerleşim

avantajı sunan My Target ile VK, Odnoklassniki, Moi Mir ve Mail.Ru gibi Rusya’nın önde gelen sosyal ağlarında ürün veya hizmetlerinizin tanıtımını yapabilirsiniz.

Nasıl Reklam Verilir?

1.MyTarget platformuna https://target.my.com/ linkinden üye olup ödeme yöntemini girdikten sonra ‘Create Campaign’ kısmına geldiğimizde amacınıza uygun bir ‘Objective’ seçip reklamını yapacağınız sitenin adresini girin.

2. Objective seçiminizi yaptıktan sonra hedeflemek istediğiniz ülke,yaş grubu ve cinsiyet gibi kırılımları yapın.

3. MyTarget platformunda Interest veya arama terimlerine kadar detaylı hedefleme yapabildiğimiz ‘Context Targeting’ gibi önemli hedefleme seçenekleri mevcuttur.Bu kısımda reklamlarınızı göstereceğiniz kişileri spesifik olarak ayırabilirsiniz.

4.Hedefleme sürecinden sonra ödeme seçeneklerinde bütçenize uygun planlama yapabilirsiniz. MyTarget açık arttırması eBGB modelinde çalışır. Auction reklamları görüntülemek için reklamverenler arasında otomatik teklif vermeye yöneliktir.Ödeme seçenekleri kampanyanın amacına göre değişmektedir.

Click (CPC) : Kullanıcı reklamı tıkladığında ödeme yaparsınız.

Impression (CPM) : Müşterinizin reklamı görmesi için ödeme yaparsınız. 1000 gösterim için fiyat.

Application Installation (CPI) : Kullanıcı uygulamayı yüklediyse ödeme yaparsınız.

Video Views (CPV) : Kullanıcı videonuzu tamamen veya kısmen izlediyse ödeme yaparsınız.

5.Reklamımızın tamamlanması sürecindeki son aşama kreatif ve metinleri gireceğimiz ‘Ad Creation’ kısmıdır.Bu kısımda ürün veya hizmetinize uygun oluşturacağınız başlık ve açıklamalar ile beraber kullanıcılara göstermek istediğiniz kreatif çalışmasını ekleyebilirsiniz.

Reklamlarınızı yayınlamanız için görsel boyutlarının MyTarget reklam formatlarının boyutlarına uygun olması gerekmektedir.

My Target Ad Sizes:

Banner : 240 x 400 pixels

Banner (type: HTML5) : 240 x 400

Carousel : 600 x 600 pixels

Fullscreen Video : 1080 x 607 pixels görsel , video çözünürlüğü 640x360, 1280x720 veya 1920x1080

Square Video : 600x600 pixels

Horizontal Video : En boy oranı 16:9 (yatay video) — minimum video dosyası genişliği ve yüksekliği 640x360 piksel

Multiformat : 256x256,1080x607,600x600

Teaser : 90x75 pixels

 

Paylaş