Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Sosyal Medyada Zamanlama [İnfografik]
Sosyal Medyada Zamanlama [İnfografik]
İçindekiler

Kurumlar markalarının daha fazlaya kitleye ulaşabilmesi için, sosyal medyayı oldukça etkin kullanmaktalar. Sosyal medyada yapılan paylaşımların kullanıcıların daha aktif olduğu sürelerde yapılması da etkileşimi arttıran öğelerden bir tanesi. Bu nedenle sosyal medyada zamanlama oldukça dikkat edilmesi gereken bir konu.

Öncelikle ürün ve/veya hizmetini sosyal medya pazarlaması ile tanıtan kurumlar için aktif zaman dilimleri ile ilgili Social Marketing Writing’in yaptığı bir araştırmayı sizinle paylaşıyoruz.

Sosyal medyada en aktif günlerin paylaşıldığı araştırmada, Twitter’da Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günü en çok zaman geçirilirken, Facebook’ta ise Çarşamba günü olduğu belirtilmiş.

Social Marketing Writing’in yayınladığı infografikte Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+ ve Pinterest için verilen verilere göre; kullanıcılar sabah saatlerinde 09:00-11:00 arası Google+’ta ve Pinterest’te ise günün ilk saatleri aktif oluyorlar. İçerik yayınlamak için en uygun zaman dilimleri ise Facebook’ta 13:00-14:00 arası, Twitter’da 13:00-15:00 arası ve Linkedin’de ise 17:00-18:00 olarak belirtilmiş.

 

Tüm detayları dikkate alındığında internet kullanıcılarının mesai saatleri içersinde Linkedin’de zaman geçirdiklerini, gün içerisinde ise yoğun olarak Facebook’ta ve Twitter’da yer aldıklarını görebiliriz. Markaların sabah saat 08:00’e kadar içerik paylaşımları için pek uygun zaman olmadığı görülüyor.

 

İnfografikte öne çıkan diğer bilgiler ise şu şekilde:

sosyal-medyada-paylasim-icin-uygun-zamanlar

Paylaş