Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Twitter Karakter Sayısının Markalara Etkisi
Twitter Karakter Sayısının Markalara Etkisi
İçindekiler
Twitter karakter sayısı sınırının kalkması markalar için ne anlam ifade ediyor?

logo-twTwitter, anlık çözümler üretmek ve hızlı dönüşler yapabilme becerisi sayesinde, markalar için çift taraflı iletişimi iyi sağlayan önemli bir platform. Ancak geçtiğimiz günlere kadar bu iletişim 140 karakter ile sınırlı idi. Twitter’ın direkt mesajlarda bulunan 140 karakterlik sınırı kaldırması ile bu kısıtlama da ortadan kalkmış oldu ve bazı markalar bu özelliği kullanmaya başladı.

.

Markalar Twitter’da başlayan bir diyaloğu, karakter kısıtı nedeni ile e-mail veya telefon gibi başka bir mecraya taşınmak zorunda kalıyordu. İletişimin sıcak olduğu bir anda bir mecradan diğerine geçiş yapmak yerine tek bir mecradan ilerlemek, çözüm üretmek veya iletişim kurmak, daha iyi bir algı oluşturuyor.

.

Twitter’ın direkt mesajlarda bulunan bu sınırı kaldırması da tam olarak bu nedenle oldukça önemli bir adım diyebiliriz. 140 karakter sınırı tam olarak 10.000’e çıkarılıyor bu da artık uzun iletişimler kurulabileceği, hatta 3 blog yazısı kadar uzun bir içeriğin bir direkt mesajda yazılabileceği anlamına geliyor.

.

Artık kullanıcılar problemlerini daha detaylı anlatabilecek ve müşteri temsilcileri de daha rahat ve detaylı bilgi paylaşımı yapabilecek. Hatta, markalar şirket politikaları gereği yazmaları gereken, kayıt altında olması gereken ve yasal olarak söylemeleri gereken cümleleri de bu platformda kullanabilecekler.

Paylaş