Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Youtube Trueview For Shopping (Alışveriş İçin Video Reklam) 'ın Önemi
Youtube Trueview For Shopping (Alışveriş İçin Video Reklam) 'ın Önemi
İçindekiler

Youtube Trueview For Shopping reklam modeli ile, Youtube sayfasında bir video reklamınızı izleyen kullanıcıya aynı anda alışveriş reklamlarında gösterdiğiniz ürünleri videonun sağ tarafında göstermenizi ve video izlerken ürünlerinizi sunmanızı sağlar. Bu sayede video reklam yaptığınız ürünü de aynı anda videonun sağında alışveriş reklam modeli olarak gösterebiliyorsunuz. Bunun için bir merchant center hesabınız olmalı ve alışveriş reklamı yapıyor olmalısınız. Aynı zamanda daha önce video reklamların marka gelirine katkısı olmadığı yönünde eleştiriler de aslında ortadan kalkmış oluyor. Aynı anda hem branding çalışmasını yaparken hem de doğrudan ürününüzü pazarlayabiliyorsunuz.

Branding bütçesi ile Youtube’da yoğun bir trueview çalışması yapan Monster Notebook buradaki bilinirliğini arttırırken aynı zamanda bu branding amaçlı kampanyaların doğrudan gelire de dönüşmesini sağlamayı amaçlıyordu. Bunun için online reklam ajansı Sempeak ile birlikte bu geliri arttırmaya yönelik bir çalışma gerçekleştirdi. Trueview for shopping ürününü değerlendiren Sempeak markaya bu doğrultuda öngörüde bulunarak bu modelin kullanılmasını sağladı.

Youtube Trueview For Shopping (Alışveriş İçin Video Reklam) 'ın Önemi

Youtube kampanyalarının maliyet/dönüşümü %68 azaldı, dönüşüm oranında ise %250’lik bir artış yakalandı. Bunun sonucunda ise markanın asıl hedefi olan gelir için ROI değerinde %334’lük artış sağlandı.

Paylaş