Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Kurumsal SEO Danışmanlığı
Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO danışmanlığı; profesyonel şekilde yürütülmesi gereken teknik konuları içerir. SEO’nun önemi ve gelişen arama motoru algoritmaları (semantik web düzenlemeleri) pek çok açıdan internette yer almayı daha da değerli hale getirmiştir. Küçük, orta ve büyük ölçekli tüm şirketler için internet üzerinde var olmak, farkındalık oluşturmak (marka tutundurma, marka bilinirliği) ve mevcut ticari hacmi korumak ve daha da büyütme hedefleri açısından oldukça önemlidir.

SEO konusunda yapılan amatör çalışmalar semantik web çağında değerini kaybetmiş, profesyonel SEO hizmeti alanını ise ön plana çıkarmıştır. Yapılacak tüm SEO çalışmaları; analizler, metinler, teknik düzenlemeler, site içi SEO ve site dışı SEO çalışmalarını bütüncül bir yaklaşımla ele almayı gerekli kılar.

Geçmişten Bugüne SEO

SEO çalışmaları web 1.0 çağından web 2.0’a geçişle birlikte yürütülen amatör ruhlu çalışmalarla başlar. Semantik web olarak adlandırılan (web 3.0) çağında ise profesyonel biçimde yürütülmesi gereken teknik konuları da içeren özel bir alan olarak karşımıza çıkar. Geçmişte anahtar kelimeleri anlam bütünlüğü olmadan metin içine bir yerleştirmek işi olarak görülen SEO bugün, gelişen Google algoritmaları ile oldukça kapsamlı hale gelmiştir. Nitelikli şekilde yapılması gereken işi üstlenen kurumsal SEO danışmanları, uzun soluklu bir iş sürecini de başlatmış olur.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir?

Şirket ve markaların internete yansıyan yüzünü temsil eden danışmanlık hizmetidir. Marka ya da şirket ile ilgili arama motorlarında yer alan tüm verinin düzenlenmesi, oluşturulması, hatalarının giderilmesi işini profesyonel şekilde üstlenen; markayı bilinçli bir şekilde yönlendiren kişi ya da şirkettir. Marka bilinirliğini ve satışlarını artırmak için kurumsal SEO danışmanlarının hedefi, sitenin arama motorlarında en üst sayfaya çıkmasını sağlamaktır.

Kurumsal SEO Hizmeti Neleri Kapsar?

Kurumsal SEO hizmeti (danışmanlığı); temelde 2 ana teknik SEO hizmetini içerir:
* Site içi SEO Hizmeti
* Site dışı SEO Hizmeti
Site İçi SEO Hizmeti
* Site içi SEO hizmeti kapsamında kurumsal firmaya ait web sitesinin tüm teknik alt yapısını incelenir.
* Arama motorlarındaki mevcut konum tespit edilir.
* SEO ile uyumlu bir alt yapı için yapılması gerekenler listelenir.
* Sitenin link haritası çıkarılır.
* Hatalı, bozuk, tekrar eden sayfaların kontrolü yapılır ve düzeltilmesi sağlanır.
* URL’ler düzene sokulur, kategoriler, başlıklar ve etiketler düzenlenir.
Kurumsal SEO hizmeti, rakip analizi gibi bir dizi istatistiksel çalışmayı da içine alır. Site içi SEO hizmeti kapsamında yapılan analizler sonrası, oluşturulması gereken SEO odaklı içerikleri ve görsellerin belirlenmesi, kurumsal SEO stratejisi çerçevesinde oluşturulması işi de kurumsal SEO hizmeti kapsamında ele alınır.
Site Dışı SEO Hizmeti
* Kurumsal firmaya ait web sitesinin sosyal medya hesapları ve forumların bağlantılarının düzenlenmesi,
* Backlink (referans) bağlantı ve paylaşımlarına ilişkin düzenlemelerin yapılmasını içerir.
Yukarıdaki her iki teknik konu da profesyonel biçimde gerçekleştirilmesi gereken çalışmalar bütünüdür. Site dışı SEO çalışmalarında ilk adım backlink alımı ile indeksleme çalışmalarıdır. Ancak backlink alımında; backlink sayısı ve kalitesi dikkatle üzerine eğinilmesi gereken bir konudur. Yanlış ya da fazla backlink politikası, SEO çalışmalarına zarar verir, siteniz “spam” kategorisine girer ve tüm emeğiniz çöpe gidebilir. Bu noktada kurumsal SEO hizmeti almanız yararınıza olacaktır.

Kurumsal SEO ile Marka Değeriniz de Zirveye Çıkar

Kurumsal SEO kapsamındaki çalışmalar, yalnızca şirketlerin arama motorlarında üst sıralara çıkması için verilen bir hizmetten ibaret değildir. Kurumun marka değerinin üst sıralara taşınması adına; teknik olarak arama motorlarında yer alan tüm sayfa içeriklerinin kontrol edilmesi, içerik ve görsellerin kalitesinin arttırılması işini de kapsar. Bu da sitenizin; daha nitelikli ve profesyonel hale gelmesini sağlarken; prestij kazanmanızda etkili olur.

Profesyonel SEO Hizmeti Uzun Soluklu Bir İştir!

Kurumsal SEO hizmeti alındığında, kısa sürede başarı beklememek gerekir. Gerçekleştirilecek analizler ile kurumsal SEO profesyonelleri firmanızı daha yakından tanır ve akabinde yapılacak SEO teknik çalışmarına ilişkin bir yol haritası çıkarır. Uzun soluklu çalışmaların ardından yapılan SEO çalışmaları ile başarının elde edilmesi mümkündür. Siz de markanızı web dünyasında daha iyi noktalara taşımak istiyor ve sitenizin prestijini artırmak istiyorsanız kurumsal SEO danışmanlık hizmetini Sempeak'ten alabilirsiniz.

Paylaş