Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Flash için Son Gün!

Geçtiğimiz aylarda Crome flash reklamları Otomatik durdurma kararı almıştı bunun için son tarih olarak 1 Eylül olarak bildirildi. Artık tüm hazırlıklarımızı tamamlayıp Flash reklamları HTML5’e çevirmenin vakti geldi de geçiyor bile. Şimdi, dinamik remarketing ve GDN kampanyalarını kontrol etmenin vakti. Flash GDN ve dinamik remarketing reklamlarımız varsa, aşağıda açıklandığı gibi çevrilmesi gerekiyor.

Aktif tüm Adwords hesaplarında “Flash reklamlar artık Chrome'da desteklenmeyecek. “ şeklinde uyarı alınmaya başlandı buda bazı hesaplarda köklü bir değişiklik anlamına geliyordu.

Bu duraklatmanın sebebi neydi derseniz sayfa yüklenme hızını arttırmak, şarj konusunda avantaj sağlamak ve en önemlisi internet kotanızı verimli kullanmak olduğunu söyleyebiliriz.

Peki artık flash bannerların yerine ne kullanacağız sorusunun cevabı “HTML5” !

HTML5 kullanıcılara pil ömrünü azaltmadan daha hızlı performans sunuyor.

Şu an mevcut flash bannerlarını dönüştürmenin 3 yolu var:

• AdWords’e Yüklenmiş Flash reklamlarınız yerine yeni resim reklamlar oluşturarak,

• Flash reklamlarınızı reklam galerisinde oluşturduysanız yeni bir resim reklam veya HTML reklamı yükleyerek,

• Üçüncü taraf reklam sunucuları (DoubleClick Manager v.b.) kullanarak oluşturabilirsiniz.

ClickTAG parametreleri ve diğer gereksinimler için bu linki ziyaret edebilirsiniz. Teknik gereksinimlerle ilgi ayrıntılı bilgiler yer almakta.

Tüm bu değişiklikleri sağladıktan sonra son bir dipnot olarak Dinamik AdWords Remarketing kampanyalarınızı da unutmadan kontrol ve revize etmenizi öneririm.

Dinamik remarketing şablonlarıdan Flash tabanlı olanlar çıkarıldı. Artık sadece HTML5 tabanlı şablonları kullanabiliyoruz. Şu anki şablonlar görsel açıdan bizi tatmin etmese de ileride yenilerinin ekleneceğini düşünüyoruz. Şimdilik HTML5 şablonların dönüşümlere olumlu yansımayacağını düşünsek de geçiş ne yazık ki zorunlu.

html

Paylaş
Popüler Yazılar Popüler Yazılar