Sempeak Logo
Yükleniyor...
Close
...
Programatik Reklamcılık Nedir?
Programatik Reklamcılık Nedir?
İçindekiler

Programatik Reklamcılık Nedir?

Hayatımıza tamamen yerleşen Programatik reklamcılık bilenen diğer adıyla RTB reklam verenin gerçek zamanlı olarak satın alma yapmasını sağlayan platformdur. DSP'ler aracılığı ile SSP kullanan yayıncıların listelerinden anlık olarak satın alma yapılabilmektedir. 

Programatik reklamların en önemli özelliği ise gelişmiş hedefleme seçenekleridir. Burada kullanıcı hedefleme ve sokak ismine kadar hedefleme yapabilme özellikleri mevcuttur. İlgi alanı, yerleşim, 3 party datalar gibi bir çok hedefleme seçeneği olan platformda ayrıca medya satın almalarıda ordino yerine bir Deal ID ile satın almaya olanak sağlamaktadır.

Programatik reklamcılık sayesinde direk satın alma, garanti satın alma, Open auction satın alma gibi yöntemleri mevcuttur. Bu sayede hedeflemeyi belirleyerek premium mecralarda yayına başlayabiliriz.

Dijital reklamcılıkta marka yatırımı yapmak isteyen tüm firmaların kullanması gereken bir reklam modelidir Programatik. Çünkü hem premium alanlarda hem de Google Display Network dışındaki banner alanlarına girmenize olanak sağlar, ayrıca hedeflemesi kullanıcı bazlı olduğundan görünürlük her zaman daha ön planda olacaktır.

Paylaş
Programatik Reklamların Marka Bilinirliğine Katkısı
Programatik Reklamların Marka Bilinirliğine Katkısı

Programatik reklamlar ile marka bilinirliğinizi arttırmanın ve performans açısından programatik'in faydalarını bu yazımızda paylaşacağız.

Programatik Reklam Teknolojisi
Programatik Reklam Teknolojisi

RTB yani Gerçek Zamanlı Teklif modeli ile çalışan programatik ile tüm reklam alanlarına neredeyse ulaşabilmektesiniz. Programatik ile dynami...